Data publikacji:
2015-05-14
Strona główna > Artykuł
ZAPRASZAMY NA SPOTKANIE Z REPORTAŻYSTAMI RADIOWYMI I ICH AUDYCJAMI
Polskie Radio
Reportaże, które chcemy zaprezentować to najlepsze audycje wskazane przez Jury Ogólnopolskiego Konkursu Reportażystów MELCHIORY 2015.
fot.
Niezwykłe postaci, niewiarygodne zdarzenia - to wszystko w najlepszych reportażach ostatniego roku. Będzie można osobiście poznać ich autorów, posłuchać, porozmawiać z nimi.
Zapraszamy do Studia im. W. Szpilmana w radiowym budynku przy Al. Niepodległości 77/85 24 maja (niedziela) w godzinach 14.00-20.00.
Do wejścia będą upoważniały wejściówki, które można otrzymać pisząc maila: listy@polskieradio.pl
PLAN PREZENTACJI:
14.00-15.00 „Legenda trwa” –Daniel Karaś, Norbert Tkacz, David Zeisky 35’35’’
Historia Ernesta Wilimowskiego, uznawanego za najlepszego piłkarza w historii polskiej piłki nożnej, który do wybuchu II wojny światowej grał w reprezentacji Polski a po wybuchu wojny podpisał volkslistę i zaczął występować w drużynie III Rzeszy.
15.00-16.00 „Rozstrzelany zegarek” – Agnieszka Czarkowska 28’57’’
Złoty kieszonkowy zegarek zostaje odnaleziony w masowej jamie grobowej przy białostockim Areszcie Śledczym. Kto był właścicielem zegarka? Kto spoczął z nim w dole egzekucyjnym? Czy zegarek pozwoli zidentyfikować ofiary zbrodni? REPORTAŻ ZOSTAŁ NAGRODZONY GRAND PRIX KRAJOWEJ RADY RADIOFONII I TELEWIZJI 2014.
16.00-17.15 „Ten Karski” – Hanna Bogoryja Zakrzewska i Magdalena Skawińska 47’
Młodzi porównują go do Jamesa Bonda. Powstał nawet o nim pierwszy utwór hip-hopowy. Prezydent USA Barack Obama odznaczył go Prezydenckim Medalem Wolności. Legendarny Emisariusz Polskiego Państwa Podziemnego. Z uporem informował świat o Holokauście.
17.15- 18.00 „Wkręceni w Charlottę” – Anna Rębas 25’
- Historia jak z filmu - mówi gdańska malarka Magda Beneda. Zainteresował ją nagrobek na sopockim cmentarzu a pochowana tu dziewczyna, która zmarła w 1923 roku mając 18 lat stała się dla niej inspiracją. Kim była Charlotta? Anna Rębas spotkała się z malarką oraz gdańskim pisarzem Mieczysławem Abramowiczem.
18.00-19.15 „Chcę więcej” - Bartosz Panek 43’
Poruszająca historia Dominika Połońskiego – utalentowanego wiolonczelisty, laureata wielu muzycznych nagród, który po poważnej chorobie może grać na swoim instrumencie tylko jedną ręką. Jak odnalazł siebie w świecie, w którym niemal każda czynność wymaga użycia obu rąk? Jak zmieniła się jego muzyka i sposób gry? REPORTAŻ ZOSTAŁ NAGRODZONY PRIX ITALIA 2014.
19.15 – 20.00 „Ocalona rodzinna historia” - Małgorzata Furga i Magdalena Kolatowska 32’07’’
Historia rodziny z Kresów, którą dotknęły pogromy ukraińskie. Przez długie lata historia tamtych dni przekazywana była ustnie w rodzinnych opowieściach. Niedawno jedna z prawnuczek postanowiła ją zapisać.