Strona główna > Artykuł

Ucho na granicy polsko-czeskiej

Polskie Radio

Co Czesi myślą o Polakach, a Polacy o Czechach? Co bawi jednych, a co drugich? Piszcie do nas o Waszych podróżach do Czech. Rusza nowy projekt Studia Reportażu i Dokumentu i Euroregionu Glacensis "Ucho na granicy".

fot.

Od 17 do 20 sierpnia trzy reportażystki: Hanna Bogoryja-Zakrzewska, Magdalena Skawińska i Olga Mickiewicz będą podróżowały po pograniczu polsko-czeskim. Zapraszamy Was do wspólnej zabawy. Opowiedzcie nam o podróżach do Czech i o tym, jak postrzegacie Czechów. Przyślijcie zdjęcia z pogranicza polsko-czeskieg w woj. dolnośląskim.  My sprawdzimy dla Was, jak wygląda życie na granicy? Czy ludzie z Euroregionu Glacensis są gościnnni? 
Czekamy na maile: listy@polskieradio.pl. Zapraszamy też na naszego facebooka, gdzie będziemy publikować najciekawesze maile i zdjęcia.
Podczas naszego pobytu na Dolnym Śląsku dwukrotnie spotkamy się ze słuchaczami. Pierwsze spotkanie już za nami W poniedziałek 17 sierpnia   w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Międzylesiu Hanna Bogoryja- Zakrzewska przedstawiła reportaż „Nareszcie razem” – to niezwykła historia mężczyzny, który stracił pamięć i znalazł się wśród bezdomnych. Uratowała go miłość żony.

Już w czwartek 20 sierpnia o godz. 17.00 Magdalena Skawińska przedstawi „Bajkę”. 

To historia miłości Polaka i Niemki, których rozdzieliła wielka historia. Współautorką reportażu jest Angelika Kuźniak.

Miejsce spotkania Mieroszów MIEROSZOWSKIE CENTRUM KULTURY
ul. Żeromskiego 28
Oba spotkania poprowadzi radiowa reportażystka Olga Mickiewicz.

W trakcie spotkania a także przez godzinę po jego zakończeniu będzie czynne stanowisko reporterów „Mikrofon dla każdego”. Dziennikarki zapraszają do rozmowy o tym co cieszy a co martwi mieszkańców, z czego są dumni a z czego niezadowoleni. Będzie można poprosić o pomoc w kłopotach albo pochwalić się nietypową pasją, pomysłem.
Wszystkie wypowiedzi znajdą się w internecie a najciekawsze będzie można usłyszeć w radiu.

Medialna promocja Euroregionu Glacensis PL”, który współfinansowany jest ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Współpracy Transgranicznej Republika Czeska- Rzeczpospolita Polska 2007 -2013 oraz budżetu państwa za pośrednictwem Euroregionu Glacensis „Przekraczamy granice”