Strona główna > Artykuł

„Julka” – reportaż Doroty Bonieckiej-Górny

Polskie Radio

Julka Piskorska urodziła się z poważną wadą nóg. W Polsce groziła jej amputacja. Jedyną szansą na uratowanie nóg była operacja w Stanach Zjednoczonych, ale to wiązało się z ogromnym kosztem.

fot. z arch. domowego

Julka – reportaż Doroty Bonieckiej-Górny.mp3

Zrozpaczeni rodzice rozpoczęli zbiórkę pieniędzy. Ciągle jednak im brakowało pieniędzy. Wpadli więc na pomysł, że napiszą do Papieża Franciszka list, czy On by nie wspomógł ich finansowo, myśląc, że pewnie nie będzie żadnej odpowiedzi. Jednak się mylili Papież wsparł ich. Dziś Julka jest po operacji i wielu miesiącach rehabilitacji w Stanach i uczy się chodzić. W lipcu 2016 roku w Sanktuarium w Łagiewnikach, na spotkaniu z chorymi dziećmi, rodzice Julki mogli podziękować za uratowanie nóżek ich 3 letniej córki.  

Zapraszamy do wysłuchania reportażu Doroty Bonieckiej Górny "Julka" w "Nocy z reportażem" po północy 17/18 października 2016 roku w radiowej Jedynce.

Następnie zapraszamy do wysłuchania jeszcze dwóch reportaży:

„Zdrajca, czy bohater” – Jolanty Rudnik, który otrzymał główną nagrodę w konkursie na dokument radiowy na VIII Festiwalu Filmów Dokumentalnych Niepokorni Niezłomni Wyklęci.

Ballada o ziarnie” – Ireny Piłatowskskiej (z archiwum Polskiego Radia)