Strona główna > Artykuł

Bądź piękna jak Azjatka. "Baw się pielęgnacją"

Czwórka

Zaczęło się od kremów BB łączących pielęgnację z upiększaniem oraz intrygujących kremów ze śluzem ślimaka. Azjatycki rynek kosmetyczny oferuje jednak znacznie więcej - nowe podejście do pielęgnacji i urody.

Koreańskie maski oczyszczające cieszą się w Polsce dużą popularnością (zdj. ilustracyjne) fot. Shutterstock.com/Dmitry A

W drodze do azjatyckiego ideału piękna - jak pielęgnować urodę? (Dajesz radę/Czwórka)

Agnieszka Zielińska Europejki większą wagę przywiązują do kosmetyków kolorowych. Fluid czy szminka dają natychmiastowy efekt, tymczasem Azjatki zapobiegają problemom. Stosują maski, serum i kremy

- Azjatki nie dbają o urodę, tylko bawią się pielęgnacją. I to jest podstawowa rzecz, która różni ich podejście do urody od naszego - wyjaśnia ekspert ds urody, Agnieszka Zielińska.

Azjatycka pielęgnacja jest wieloetapowa i wielowarstwowa. - Wszystkie zabiegi służą zapobieganiu, a nie maskowaniu. Wiedzę na ten temat przekazują sobie z pokolenia na pokolenie i wprowadzają w życie już od najmłodszych lat - dodaje gość Czwórki i opowiada o 10 krokach, które prowadzą do zdrowej i pięknej skóry. Który element jest ważniejszy - peeling czy nawilżanie? Czym demakijaż różni się od oczyszczania twarzy? Które produkty z kuchni możemy zastosować także w łazience i jak powinna wyglądać nasza kosmetyczka - o tym m.in. w nagraniu audycji.


Czytaj także
japonia 1200.jpg
Japońska kuchnia. Sekret wiecznej młodości kobiet?

***

Tytuł audycji: Dajesz radę

Prowadzi: Marta Hoppe

Gość: Agnieszka Zielińska (Skin Ekspert)

Data emisji: 11.08.2017

Godzina emisji: 14.10

kul/kd