Strona główna > Artykuł

"Ta druga i ja" - reportaż Hanny Bogoryja-Zakrzewskiej

Polskie Radio

"Byłam dumna z moich kostek miednicy. Nareszcie schudłam tak, że było je widać" - mówi Roksana. "Pamiętam jej oczy" - wspomina mama - "To były oczy obcej osoby". Reportaż o anoreksji i relacji córka-mama.

Roksana Wiankowskafot. fot:Kacper Kuniszek

Perły Reportażu - "Ta druga i ja"

Przejmująca historia Roksany, która po dość trudnym dzieciństwie, uczuciu osamotnienia i hospitalizacji zdobyła się na walkę ze swoim wewnętrznym JA. Pokonała anoreksję, na którą zachorowała w wieku 13 lat i bardzo niewiele brakowało jej do śmierci z głodu. Teraz mając 20 lat, potrafi zrozumieć przyczyny choroby i opowiedzieć o procesie wykreowania i odnalezienie nowej siebie. Jej mama zdecydowała się opowiedzieć ze swojego punktu widzenia o chorobie córki i jaką walkę musiała stoczyć, aby uratować Roksanie życie. Do tej pory mama i córka rzadko rozmawiały o przeszłości, dlatego reportaż jest też okazją do usłyszenia się wzajemnie.

Roksana napisała i sama wydała książkę "Anoreksja na śniadanie". Prowadzi też bloga na ten temat oraz ma swój własny kanał na You Tube o anoreksji: Roksana Wiankowska.

Reportaż "Ta druga i ja" w niedzielę 25.03.2018 w radiowej Jedynce po 17.00.