Strona główna > Artykuł

Wojciech Markiewicz gościem „Spotkania z Reportażem” w Klubie Księgarza

Studio Reportażu i Dokumentu

Studio Reportażu i Dokumentu Polskiego Radia zaprasza na „Spotkanie z Reportażem Radiowym”. W programie m.in. prezentacja reportażu „Co w Edenie piszczy?” Wojciecha Markiewicza.

Irena Piłatowska i Wojciech Markiewicz w Klubie Księgarzafot. Michał Urbański

Spotkanie z reportażem- Wojciech Markiewicz - Co w Edenie piszczy.mp3

Spotkanie poprowadzi  Irena Piłatowska.

oprawa muzyczna:
Natalia Kovalenko – śpiew
Andrzej Płonczyński – akompaniament

Zapraszamy w czwartek,  26.07.2018, godzina 18.00
Klub Księgarza, Rynek Starego Miasta  22/24

WOJCIECH MARKIEWICZ

Filolog (UJ), reżyser radiowy i teatralny (WRiTV), scenarzysta; nauczyciel akademicki (UJ, Uniwersytet Pedagogiczny, PWST); w latach 1993-1995 Prezes i Redaktor Naczelny Radia Kraków,  współautor podręcznika „Dziennikarstwo i świat mediów” (I wyd. 1996) oraz „Słownika terminologii medialnej" (2006), autor słuchowisk, audycji literackich i reportaży we wszystkich programach PR, laureat „Złotego mikrofonu” (1990), dwukrotny zwycięzca  PRIX MARULIĆ (1999 i 2002), medal „Honoris Gratia”  (2014) za wkład w kulturę Krakowa.

 
„Co w Edenie piszczy” - reportaż Wojciecha Markiewicza
Rzecz o przyjaźni, sztuce i wspólnym wędrowaniu. Ona - rodem z kabaretów literackich lat 60- tych. Występowała na wielu estradach krajowych i zagranicznych, m. in. z orkiestrą Stefana Rachonia, w Kabarecie Jama Michalika, w Salonie Artystycznym Krakowa. On - artysta malarz po warszawskiej ASP, w obrazach obsesyjnie  śledzi „sam na sam” rozwój form organicznych, prowadzi w swoim małym ogródku obserwacje przyrodnicze, karmi sikorki i wróble. Zofia Pilarz i Leszek Walicki. Tyle Jej w Jego obrazach, ile Jego w Jej piosenkach.

Galeria
Wojciech Markiewicz w Klubie Księgarza