Strona główna > Artykuł

Olga Mickiewicz gościem „Spotkania z Reportażem” w Klubie Księgarza

Studio Reportażu i Dokumentu

Studio Reportażu i Dokumentu Polskiego Radia zaprasza na „Spotkania z Reportażem Radiowym” w środę 24 października o godz. 18.00. W programie m.in. prezentacja reportażu „Splecione losy” Olgi Mickiewicz. Spotkanie prowadzi: Irena Piłatowska. Wstęp wolny.

Olga Mickiewicz-Adamowiczfot. fot. Tomasz Adamowicz

Spotkanie z Reportażem Radiowym - Olga Mickiewicz-Adamowicz24102018.mp3

Olga Mickiewicz-Adamowicz
Absolwentka Instytutu Stosowanych Nauk Społecznych na Uniwersytecie Warszawskim. Pierwsze doświadczenia radiowe zdobywała w radiu studenckim i lokalnym. Z Polskim Radiem związana od 2010 roku. Najpierw - z radiową Czwórką, gdzie przygotowywała materiały reporterskie, prowadziła i wydawała audycje. Od 2014 roku jest pracownikiem Studia Reportażu
i Dokumentu Polskiego Radia.
Laureatka między innymi Srebrnego Melchiora, Ake Blomstrom Award, nagrody im. Adolfa Bocheńskiego Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich czy nagrody głównej w Konkursie Stypendialnym im. Jacka Stwory.
Od 2017 roku jest też polskim reprezentantem w Komisji Dokumentalistów Europejskiej Unii Nadawców.


„Splecione losy”
To historia niezwykłej przyjaźni Polaka i Japończyka, w której odbija się jednocześnie historia Polski XX wieku. Przypadkowe spotkanie na statku zaowocowało głęboką relacją
i wpłynęło na losy następnych pokoleń. Reportaż otrzymał drugą nagrodą (ex aequo z „Tym Karskim” Hanny Bogoryja Zakrzewskiej i Magdy Skawińskiej) w konkursie „W drodze do Niepodległej”.


„Spotkanie z reportażem”  - w środę 24 września o godzinie 18:00 w Klubie Księgarza w Warszawie.

Prowadzenie: Irena Piłatowska – Dyrektor Studia Reportażu i Dokumentu Polskiego Radia.

Oprawa muzyczna: Marek Majewski

Galeria
Spotkanie z Olgą Mickiewicz