Strona główna > Artykuł

„Domeykowicze” – reportaż Antoniego Rokickiego

Studio Reportażu i Dokumentu

Uczniowie i studenci z Warszawy wyruszyli na wyprawę do Ameryki Południowej, gdzie prowadzili kampanię promującą dokonania dwóch wybitnych Polaków: Ignacego Domeyki oraz Władysława Wagnera.

Delegacja CXXII LO im. Ignacego Domeyki w Warszawie z wizytą w domu Domeyki w Chile. fot. materiały promocyjne organizatorów wyprawy

19 sierpnia licealiści CXXII LO im. Domeyki w Warszawie oraz studenci amerykanistyki Uniwersytetu Warszawskiego wyruszyli w podróż do Ameryki Południowej. Promowali tam Polskę, m.in. przeprowadzili serię pokazów pełnometrażowego filmu fabularnego „Skarb Domeyki” ich autorstwa. Trzytygodniowy wyjazd był częścią Etapowej Wyprawy Dookoła Świata im. Ignacego Domeyki i Władysława Wagnera. W roku setnej rocznicy nawiązania relacji dyplomatycznych Polska – Chile młodzi spotkali się ze swoimi rówieśnikami z chilijskich szkół. Co dała im ta wyprawa?

Zapraszamy do wysłuchania reportażu Antoniego Rokickiego „Domeykowicze” na antenie radiowej Czwórki w czwartek 19 września o godz. 21.15.