Data publikacji:
2019-10-23
Strona główna > Artykuł
Antoni Rokicki gościem "Spotkania z Reportażem"
Studio Reportażu i Dokumentu
Studio Reportażu i Dokumentu Polskiego Radia zaprasza w czwartek 24 października do warszawskiego Klubu Księgarza na kolejne „Spotkanie z Reportażem Radiowym”. W programie wieczoru prezentacja audycji Antoniego Rokickiego z Polskiego Radia pt. „Misja”, za którą dziennikarz otrzymał kilka tygodni temu nagrodę główną w jubileuszowej XXV edycji Konkursu Stypendialnego im. Jacka Stwory.
Antoni Rokickifot. Wojciech Kusiński
Antoni Rokicki jest absolwentem Uniwersytetu Warszawskiego. Studia licencjackie z socjologii ukończył w 2015 roku w Instytucie Socjologii Uniwersytetu Warszawskiego. Obronił pracę magisterską z dziennikarstwa i medioznawstwa w Instytucie Dziennikarstwa UW. Ze Studiem Reportażu i Dokumentu związany jest od września 2015 roku. Dwa miesiące później zadebiutował na antenie Polskiego Radia reportażem „Pływackie Mount Everest” – o ustanowieniu przez Sebastiana Karasia polskiego rekordu w najszybszym przepłynięciu kanału La Manche. Jest laureatem Nagrody Młodych Dziennikarzy im. Bartka Zdunka w kategorii Debiut Publicystyczny Roku za reportaż „Rodzeństwo”. W 2018 roku, podczas III Festiwalu „Natura Kultura Media” im. Ryszarda Kapuścińskiego w Izabelinie, otrzymał nagrodę „Nadzieja mediów”. Dwukrotny finalista Konkursu Stypendialnego im. Jacka Stwory kierowanego do młodych reportażystów radiowych, w tym roku – w jubileuszowej XXV edycji Konkursu – otrzymał nagrodę główną w postaci stypendium za audycję pt. „Misja”, która wyemitowana została w grudniu ub.r. na antenie radiowej Jedynki.
– Rok temu mówiłam, że życie się skończyło, że nigdy się już nie uśmiechnę. A jednak się uśmiechamy. Czasami przez łzy, ale się uśmiechamy – mówi Magdalena Czepirska, współbohaterka nagrodzonego reportażu, która wspomina zeszłoroczne święta Bożego Narodzenia – pierwsze bez syna. Rok temu w rodzinie państwa Czepirskich doszło do tragedii. Dziewiętnastoletni Aleksander popełnił samobójstwo. Nastolatek cierpiał na depresję. Niestety, jest to coraz częstszy problem wśród młodych ludzi. Jak pomóc bliskiej osobie, która nie radzi sobie z problemami? Jak żyć po stracie ukochanego dziecka? Na te pytania odpowiadają Magdalena i Tomasz Czepirscy. Zależy im na tym, by głośno mówić o problemie depresji. To ich misja.
***
Spotkanie z Reportażem Radiowym w czwartek 24 października o godzinie 18.00 – w Klubie Księgarza, Warszawa, Rynek Starego Miasta 22/24. Oprawa muzyczna: Małgorzata Jarecka (śpiew) i Marek Stefankiewicz (pianino). Spotkanie poprowadzi Irena Piłatowska – redaktor naczelna Studia Reportażu i Dokumentu Polskiego Radia. Wstęp wolny.
Recital Małgorzaty Jareckiej