Strona główna > Artykuł

Jakub Tarka gościem „Spotkania z Reportażem Radiowym”

Studio Reportażu i Dokumentu

Studio Reportażu i Dokumentu zaprasza w piątek, 24.01.2020, o godz. 18.00 na „Spotkanie z Reportażem Radiowym”. W programie m.in. prezentacja reportażu Jakuba Tarki Laureata nagrody im. Bolesława Prusa. Spotkanie odbędzie się w Klubie Księgarza (Rynek Starego Miasta  22/24). Prowadzenie - Irena Piłatowska. Wstęp wolny.

Irena Piłatowska i Jakub Tarka w Klubie Księgarzafot. Antoni Rokicki

Spotkanie z Reportażem - Przyjaciel

Jakub Tarka

Z Polskim Radiem związany od 1997 roku, czyli od dziesiątego roku życia. Przez siedem lat współprowadził,
a potem także redagował audycje dla dzieci i młodzieży ("RdC najmłodszym słuchaczom", "Dobranocka", "Pora dla juniora")
w warszawskim Radiu dla Ciebie (na początku u boku Małgorzaty Kron, później z Marią Żabicką). Do dziś wspomina ten czas jako najpiękniejszą przygodę życia. Przygodę, która po studiach filologicznych poczęła się na nowo w bardzo przyjaznej redakcji, pośród mądrych, wartościowych ludzi - w Studiu Reportażu i Dokumentu Polskiego Radia. Wielokrotny finalista Konkursu Stypendialnego im. Jacka Stwory za reportaże: „Polcia”, „Coś ze mnie coś z nich”, „W słońcu Zbyszka” oraz „Jańcio Szperancio”.

Za dokument "Wirtuoz" poświęcony Ignacemu Janowi Paderewskiemu otrzymał w 2019 roku Nagrodę Specjalną Grand Prix Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji.

Jest laureatem Nagrody im. Bolesława Prusa ("Zielony Prus", edycja 2018) przyznawanej przez Stowarzyszenie Dziennikarzy RP za całokształt twórczości. 

Część jego prac przedrukowuje prasa ogólnopolska.

Okazjonalnie pisze teksty piosenek wykonywanych podczas Gal Reportażystów Polskich "Melchiory" oraz Spotkań z Reportażem Radiowym w warszawskim Klubie Księgarza. Wchodzi w skład zespołu muzycznego Studia Reportażu i Dokumentu - "Studersi"; gra na instrumentach klawiszowych i śpiewa.  


reportaż "Przyjaciel"

Janusz Sent – pianista, kompozytor, niezrównany akompaniator i oddany przyjaciel Wojciecha Młynarskiego. To on jest autorem muzyki takich przebojów, jak np. "Jesteśmy na wczasach", "Dziewczyny, bądźcie dla nas dobre na wiosnę" czy "Przedostatni walc".
On akompaniował młodemu Młynarskiemu podczas "Podwieczorków przy mikrofonie" oraz pierwszych recitali. Nie było zresztą artysty estradowego, który nie chciałby z nim współpracować - od Stefci Górskiej i Ludwika Sempolińskiego po współczesnych piosenkarzy. Profesjonalizmem, muzyczną wrażliwością, ale też poczuciem humoru i życzliwością zjednywał sobie każdego. Sam był dla wielu oddanym przyjacielem. 

Galeria
Spotkanie z Jakubem Tarką w Klubie Księgarza