Strona główna > Artykuł

"Domowe archiwum dźwiękowe" - nowa akcja Studia Reportażu i Dokumentu

Polskie Radio

Kasety magnetofonowe, kasety wideo, dyski w komputerach i smartfonach. Czasami kryją się na nich prawdziwe skarby. Zarejestrowane ważne momenty, ślady przeszłości, która już dawno przeminęła, a może głosy i twarze ludzi, którzy odeszli, a byli dla nas ważni?

Zdjęcie ilustracyjnefot. Shutterstock.com

"Domowe archiwum dźwiękowe" - nowa akcja Studia Reportażu i Dokumentu i Trójki. (Reportaż/Trójka)

Tak jak w przypadku trzech przyjaciół. Poznali się na warszawskim Muranowie jako dzieci i przez całe życie przyjaźnili. Kiedy jeden z nich w latach 80. wyemigrował do Stanów, drugi wysyłał mu listy nagrane na kasety magnetofonowe. Ponieważ obaj kochali muzykę, nagrywali na kasety także ważne dla siebie utwory. Kasety pozostały i są nie tylko niezwykłym znakiem czasów, ale także cennym materiałem dla reportażysty radiowego.

Co kryje się w Państwa domowych archiwach? Może teraz, w czasach pandemii, pojawiły się w nich jakieś nowe, cenne nagrania? Zachęcamy do podzielenia się nimi z nami, reportażystami oraz słuchaczami radiowej Trójki. 

Prosimy o wysyłanie na adres listy@polskieradio.pl próbki nagrań i przede wszystkim ich krótkiego opisu: co zawierają? Dlaczego są dla Państwa ważne? Jakie emocje się z nimi wiążą? Na podstawie wybranych powstaną reportaże, wyemitowane później na antenie Trójki.