Strona główna > Artykuł

Ogłoszenie Ogólnopolskiego Konkursu Reportażystów MELCHIORY 2020

Studio Reportażu i Dokumentu

Studio Reportażu i Dokumentu Polskiego Radia ogłasza kolejną – XVI edycję Ogólnopolskiego Konkursu Reportażystów MELCHIORY 2020.

Statuetki "Melchiorów"fot. Polskie Radio

Warszawa, 29.07.2020


Jak co roku konkurs zostanie rozstrzygnięty w trzech kategoriach – Radiowa Premiera Roku i Radiowy Reportażysta Roku – kategorie radiowe – oraz Inspiracja Roku – kategoria telewizyjna.

Wzorem lat ubiegłych - zwracamy się z prośbą do kierownictw wszystkich rozgłośni regionalnych oraz dyrekcji wszystkich Programów Polskiego Radia o zgłoszenie kandydatury do nagrody Radiowego Reportażysty Roku (niekoniecznie ze swojej rozgłośni lub jednostki organizacyjnej Polskiego Radia) wraz z uzasadnieniem. W przypadku, jeśli kandydat nie jest pracownikiem danej rozgłośni nie trzeba przesyłać utworów autora, wystarczy je w motywacji wyszczególnić. Każda jednostka organizacyjna ma jeden głos. Po podliczeniu głosów i dodaniu ich do głosów jurorów (jeden juror - jeden głos), wyłoniony zostanie zwycięzca.

W kategorii Premiera Roku - za premierowe uznawać będziemy reportaże radiowe, wyprodukowane lub wyemitowane w okresie między 24 maja 2019 r. a 11 września 2020 r.

Na prace czekamy do 11 września 2020 r.

UWAGA! W tym roku zmieniamy formę przesyłania zgłoszeń! – Audycje i karty zgłoszeniowe przyjmujemy wyłącznie on-line. Informacje o wymaganych formatach plików zawarte są  w Regulaminie oraz kartach zgłoszeniowych.

Zgłoszenia przyjmuje sekretarz konkursu – Agnieszka Walewicz pod adresem agnieszka.walewicz@polskieradio.pl

Zgłoszone prace oceniało będzie jury powołane przez Organizatora.

O terminie ogłoszenia wyników Konkursu oraz rozdania nagród powiadomimy w osobnym komunikacie.

Polskie Radio jako organizator  konkursu jest fundatorem statuetek i nagród pieniężnych w kategoriach Radiowa Premiera Roku i Radiowy Reportażysta Roku.W kategorii Inspiracja Roku Polskie Radio jest fundatorem statuetki, natomiast wzorem lat ubiegłych nagrodę pieniężną funduje Telewizja Polska S.A. po wyrażeniu zgody na objęcie konkursu patronatem.

Zapraszamy do aktywnego udziału w XVI edycji Ogólnopolskiego Konkursu Reportażystów MELCHIORY 2020


Regulamin -MELCHIORY 2020 on-line.pdf

KARTA ZGŁOSZENIOWA-PREMIERA ROKU - MELCHIORY 2020.pdf

KARTA ZGŁOSZENIOWA-RADIOWY REPORTAŻYSTA ROKU - MELCHIORY 2020.pdf

KARTA ZGŁOSZENIOWA-INSPIRACJA ROKU - MELCHIORY 2020.pdf