Strona główna > Artykuł

„Pod prąd” – reportaż Antoniego Rokickiego

Studio Reportażu i Dokumentu

Nie boi się trudnych pytań, ma ciętą ripostę, dobrze zna swoje muzyczne marzenia. Mateusz Krautwurst od kilkunastu lat idzie własną, niezależną drogą.

Mateusz Krautwurst Foto: mat. promocyjnefot. mat. promocyjne

Pod prąd - reportaż Antoniego Rokickiego

Mateusz Krautwurst pochodzi z Przemkowa. W wieku 20 lat założył zespół The Positive, z którym wystąpił na festiwalu w Opolu. Jest absolwentem Uniwersytetu Zielonogórskiego (kierunek: jazz i muzyka estradowa). Wystąpił w wielu programach talent show, m.in. w Szansie na sukces, Fabryce Gwiazd czy pierwszej edycji The Voice of Poland, gdzie zajął czwarte miejsce. Był wokalistą najpopularniejszego w Europie chóru gospel – The London Community Gospel Choir. Od dekady poza wydawaniem autorskiego materiału, zajmuje się produkcją muzyczną. W jego studiu nagrywali tacy artyści jak: Kasia Dereń czy Nick Sinckler. Lubi również pracę z debiutantami. Od kilku lat pracuje jako instruktor warsztatów wokalnych – Wakacje Artystyczne. Nie boi się trudnych pytań. Ma ciętą ripostę. I dlatego od kilkunastu lat idzie własną, muzyczną drogą. Jak poradził sobie na zakrętach? Jak odnajduje się w nowej roli – gospodarza poniedziałkowej audycji „Dzika karta: Serdeczne dźwięki” w radiowej Trójce?

W reportażu wystąpili m.in.: Kayah, Paulina Jurkowska, Michał Narkiewicz-Jodko. 

Zapraszamy do wysłuchania reportażu Antoniego Rokickiego „Pod prąd” na antenie radiowej Trójki we wtorek 8 grudnia ok. godz. 14.10.