Strona główna > Artykuł

„Nick na przekór pandemii” – reportaż Antoniego Rokickiego

Studio Reportażu i Dokumentu

Koncerty online; brak spotkań z publicznością; praca zastępcza, często w innym zawodzie – to pandemiczna codzienność wielu artystów na całym świecie. Jak piosenkarz Nick Sinckler odnajduje siłę do pracy twórczej w tym trudnym czasie? 

Nick Sinckler na planie teledysku do utworu "Good life". fot. Antoni Rokicki

Nick na przekór pandemii - reportaż Antoniego Rokickiego

Nick Sinckler to amerykański wokalista, który od ponad 14 lat mieszka w Polsce i rozwija karierę muzyczną. Trzy lata temu wydał debiutancki album "11 x 11" – w pełni polskojęzyczną płytę, na której wystąpiły m.in.: Natalia Kukulska, Kasia Dereń.

Czas pandemii jest dla wokalisty, jak dla wielu muzyków, wielkim sprawdzianem. Koncerty online; brak spotkań z publicznością; praca zastępcza, często w innym zawodzie – to codzienność wielu artystów. Nick pracuje obecnie jako korepetytor języka angielskiego, przygotowuje także autorski materiał na dwie nowe płyty. Ich premiera jest zaplanowana na lato oraz jesień tego roku. Czy Nick żałuje, że wiele lat temu wybrał niełatwą, muzyczną drogę? Jak odnajduje siłę do pracy twórczej w dobie pandemii koronawirusa?

W reportażu wystąpili m.in.: Mateusz Krautwurst, Kamil Kukla – Austee Fox.

Zapraszamy do wysłuchania reportażu Antoniego Rokickiego „Nick na przekór pandemii” na antenie radiowej Trójki w środę 14 kwietnia ok. godz. 17.45.