Strona główna > Artykuł

"Z pomocą dla Kamerunu" - reportaż Joanny Bogusławskiej

Studio Reportażu i Dokumentu

Daria Mejnartowicz w czerwcu wyjechała do Kamerunu. W ramach projektu wraz z miejscową fundacją Helping Hands Cameroon prowadziła na terenie Bangem District Hospital oraz miasteczka kampanię informacyjną o raku piersi. Poprowadziła wykłady i zajęcia warsztatowe dla pielęgniarek, kobiet. Poza projektem raka piersi, jako część działań prewencyjnych i służących utrzymaniu zdrowia, zorganizowała zawody sportowe dla uczennic i uczniów lokalnych szkół (rozgrywki piłki nożnej oraz piłki ręcznej.

Helping Hands Cameroonfot. archiwum prywatne

"Z pomocą dla Kamerunu" - reportaż Joanny Bogusławskiej

Oczywiście z trofeami, medalami i nagrodami z Polski. Na miejscu okazało się, że dwie drewniane klasy w szkole dla 42-uczniów w wiosce Eramuth położonej niedaleko w górach, są rozwalone i wymagają odbudowy. Dzieci do końca roku szkolnego uczyły się w takich warunkach. Gdy umieściła na FB zdjęcia zburzonych klas, znajomi Darii  natychmiast postanowili zebrać środki finansowe na ich remont. Trzy dni po jej wizycie w wiosce, przekazała zaprzyjaźnionemu Bratu Sono, Dominikaninowi, pieniądze na wykonanie tych prac. Będą one zakończone przez rozpoczęciem nowego roku szkolnego.

***

Reportaż Joanny Bogusławskiej "Z pomocą dla Kamerunu" został wyemitowany w poniedziałek (26.07) o godz. 21.15 na antenie radiowej Czwórki.