Strona główna > Artykuł

"Linia A jak autyzm" - reportaż Urszuli Żółtowskiej-Tomaszewskiej

Studio Reportażu i Dokumentu

2 kwietnia na całym świecie obchodzony jest Światowy Dzień Świadomości Autyzmu, a cały kwiecień uważany jest za miesiąc, w którym mówi się na ten temat i akceptacji społecznej. 

Linia A, uruchomiona we współpracy z Zarządem Transportu Miejskiego, kursowała w sobotę 2 kwietnia.fot. Klub Miłośników Komunikacji Miejskiej

"Linia A jak autyzm" - reportaż Urszuli Żółtowskiej-Tomaszewskiej

Wśród osób dotkniętych autyzmem jest  dość liczne grono młodych Miłośników Komunikacji Miejskiej i to właśnie ich członkowie wpadli na pomysł, by w tym roku na 2 kwietnia zorganizować EDUKACYJNĄ LINIĘ AUTOBUSOWĄ – A jak AUTYZM. To po prostu fajna okazja, by się poznać, porozmawiać i w miłym towarzystwie, pokonując piękną trasę ulicami Warszawy, świętować razem z osobami w spektrum autyzmu.

Młodzież wspólnie z przedstawicielami Klubu Miłośników Komunikacji Miejskiej opracowała rozkład jazdy i przystanki, kierowcą autobusu będzie pan Marcin Żabicki z Klubu Miłośników Komunikacji Miejskiej.

***

Reportaż "Linia A" autorstwa Urszuli Żółtowskiej-Tomaszewskiej został wyemitowany w poniedziałek (4.04) o godz. 21.10 na antenie Czwórki.