Strona główna > Artykuł

"Pomyśl o mnie" - reportaż Czesławy Borowik

Studio Reportażu i Dokumentu

Ochrona naszej planety coraz częściej jest wyzwaniem dla młodego pokolenia. Od pierwszych lat życia dzieci państwa Agnieszki i Ireneusza Iwaniuków uczone były dobrych nawyków, by dbać o środowisko. 

Ochrona naszej ziemskiej planety coraz częściej jest wyzwaniem dla młodego pokolenia.fot. Shutterstock.com/Proxima Studio

"Pomyśl o mnie" - reportaż Czesławy Borowik

Przed laty zaprosili nas do swojego domu we Włodawie i to, co usłyszeliśmy, jest jakże aktualne do dziś. Dr inż. Ireneusz Iwaniuk jest autorem i współautorem licznych wydawnictw książkowych, filmowych i multimedialnych dotyczących turystyki regionu lubelskiego, ochrony przyrody i ogrodnictwa.

Autorka tytułowych słów Weronika dziś już jest magistrem biologii, a Arkadiusz Iwaniuk aktualnie kieruje lubelską Regionalną Dyrekcją Ochrony Środowiska. Doczekał się wnuczki Helenki, której pokazuje świat przyrody.

Na rodzinnych wycieczkach z Michałem, Gabrielem i Rafałem brodzi po rzece, poszukuje owadów, przekazuje wiedzę  o kwiatach i drzewach.

Czytaj również:

***

Reportaż "Pomyśl o mnie" autorstwa Czesławy Borowik został wyemitowany w piątek (10.06) o godz. 0.35 na antenie Programu 1.