Strona główna > Artykuł

Konkurs o Grand Prix KRRiTV na reportaże i dokumenty radiowe 2022 roku

Studio Reportażu i Dokumentu

Polskie Radio ogłosiło Konkurs o Grand Prix Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji na reportaże i  dokumenty radiowe 2022 roku.  Oceniane i nagradzane w nim będą prace zrealizowane pomiędzy 1 stycznia 2021 a 30 września 2022 roku. Zgłoszenia można było przesyłać do 30 września br., a laureatów poznać będzie można podczas uroczystej gali 17 listopada br.

Konkurs o Grand Prix KRRiTV na reportaże i dokumenty radiowe 2022 rokufot. Polskie Radio

Prace w konkursie o Grand Prix Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji mogą zgłaszać rozgłośnie regionalne, programy ogólnopolskie, a także Studio Reportażu i Dokumentu Polskiego Radia. Każdy z  podmiotów może wysłać po dwie audycje – wytypowane wcześniej w wyniku np. wewnętrznej preselekcji w redakcjach. W tegorocznej edycji oceniane będą prace zrealizowane pomiędzy 1 stycznia 2021 roku a 30 września 2022 roku.

Zgłaszać można było premierowe prace przygotowane specjalnie na konkurs, a także reportaże radiowe już publikowane na antenach radia publicznego. Do udziału dopuszcza się również audycje, które zdobyły już nagrody w innych konkursach krajowych lub zagranicznych.

W skład Jury tegorocznej edycji Konkursu wchodzą:

·        Przewodnicząca Teresa Brykczyńska (Rzecznik Prasowy KRRiT)

·        Urszula Żółtowska - Tomaszewska (Studio Reportażu i Dokumentu PR)

·        Cezary Galek (Polskie Radio Zachód)

·        Tomasz Kowalczewski (Zastępca Dyrektora Studia Reportażu i Dokumentu PR)

·        Marcin Wąsiewicz (Dyrektor Programu Trzeciego Polskiego Radia)


Prace można było nadsyłać 30 września br. do sekretarza konkursu Doroty Bonieckiej-Górny. 

W tym roku audycje i karty zgłoszeniowe Studio Reportażu i  Dokumentu Polskiego Radia przyjmuje wyłącznie on-line. Poniżej regulamin oraz karty zgłoszeniowe. 

Regulamin konkursu Grand Prix KRRiT.pdf

Karta zgłoszeniowa Grand Prix KRRiT 2022.pdf

Wyniki ogłoszone zostaną 17 listopada 2022 roku podczas uroczystej Gali w Muzycznym Studiu im. Agnieszki Osieckiej, przy ul. Myśliwieckiej 3/5/7 w Warszawie.

Mat.promocyjne