Strona główna > Artykuł

"Znalazłem swoje miejsce" - reportaż Joanny Bogusławskiej

Studio Reportażu i Dokumentu

Hiroaki Murakami chciał spędzić w Polsce rok, nauczyć się naszego języka i zostać tłumaczem, jednak życie zweryfikowało te plany. Jako pierwszy Japończyk ukończył wydział aktorski PWST w Krakowie, gra w polskich filmach, w teatrze.

Hiroaki Murakami podczas premiery nowej komedii "Prezent urodzinowy" w reżyserii Jerzego Bończaka w Teatrze Capitol w Warszawie. fot. PAP/Piotr Nowak

"Znalazłem swoje miejsce" - reportaż Joanny Bogusławskiej

Hiroaki Murakami jest absolwentem Wydziału Aktorskiego Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Krakowie (klasa mistrzowska prof. Krzysztofa Globisza), aktor teatralny i filmowy. Urodził się 15 listopada 1983 roku w Kumamoto-shi w Japonii.W latach 2010-2012 można oglądać go było na deskach warszawskiego Teatru Dramatycznego, gdzie wcielił się w rolę Fryderyka Chopina w przedstawieniu "Klub polski".

Zagrał również w warszawskim Teatrze Capitol, m.in. w spektaklu "Carmen, czyli Sztuka na dziesięć telefonów komórkowych" oraz w filmie "Syberiada polska".

W Polsce założył rodzinę z Aleksandrą, mają córeczkę Mię. Hiroaki świetnie gotuje, jest zachwycony polską kuchnią. Przez kilka miesięcy jadł tylko schabowe, a kotleta mielonego do tej pory je pałeczkami. 


Hiroaki Murakami wraz z narzeczoną Aleksandrą i córką Mią
Hiroaki Murakami wraz z narzeczoną Aleksandrą i córką Mią, fot. Paweł Madaj

Czytaj również:

***

Reportaż "Znalazłem swoje miejsce" autorstwa Joanny Bogusławskiej został wyemitowany we wtorek (17.01) o godz. 23.10 w Programie 1 Polskiego Radia.