Strona główna > Artykuł

"Szkoła życia" - reportaż Grażyny Wielowieyskiej

Studio Reportażu i Dokumentu

Grupa młodzieży z Ursynowa stworzyła projekt "Szkoła życia". Chcą pomagać i wspierać uczniów, którzy nie radzą sobie ze stresem, natłokiem obowiązków i sprostaniem oczekiwaniom, które stawiają przed nimi dorośli. Ich celem jest także uświadomienie rodziców i nauczycieli, że nie wszystkie problemy młodych ludzi są zwykłą fanaberią.

zdj. ilustracyjnefot. Shutterstock

"Szkoła życia" - reportaż Grażyny Wielowieyskiej

Założyli konto na Instagramie -@szkola_zycia. Wstawiają tam posty, w których starają się podpowiadać, gdzie znaleźć pomoc. Udało się już dotrzeć do około 6 tysięcy osób. Ich celem nie jest walka. Chcą pomagać. Dorośli po prostu nie rozumieją pewnych rzeczy, więc chcą im pokazać, że młodzi też mają problemy i to nie jest nic złego. Chcą pomóc w ich rozwiązaniu. Młodym na pewno łatwiej porozumieć się z rówieśnikami.

Podczas nauki zdalnej rozmawiali między sobą i zwrócili uwagę, że gdy na krótko wracali do szkoły, to na przerwach nie było śmiechu, wygłupiania się. Wielu uczniów siedziało pod ścianą ze zwieszoną głową, lub twarzą zakrytą rękami. Tego wcześniej nie było. Byli zamknięci w sobie, znerwicowani, smutni.

***

Reportaż "Szkoła życia" autorstwa Grażyny Wielowieyskiej został wyemitowany w czwartek (26.01) o godz. 21.15 na antenie Czwórki.