Strona główna > Artykuł

"Negatywy" - reportaż Grażyny Wielowieyskiej o znalezionych fotografiach ze zbiorów MDK Łazienkowska

Studio Reportażu i Dokumentu

W połowie stycznia, w Młodzieżowym Domu Kultury przy Łazienkowskiej w Warszawie, w piwnicach ośrodka znaleziono blisko 7 tysięcy fotografii, w tym 500 negatywów z lat 60-tych i 70 tych. Przeleżały w piwnicy, w ukryciu, ponad 50 lat. Zdjęcia przedstawiają osoby i wydarzenia związane z działalnością MDK.

W MDK przy Łazienkowskiej w Warszawie, w piwnicach ośrodka, znaleziono blisko 7 tysięcy fotografii, w tym 500 negatywów z lat 60. i 70.fot. Zbiory MDK

"Negatywy" - reportaż Grażyny Wielowieyskiej

Są na nich uwiecznione gimnastyczki na Sali sportowej, młodzieżowy kwartet kontrabasowy, tancerze w czasie prób..

Śródmieście ogłosiło, że szuka ludzi, którzy są w stanie rozpoznać siebie, albo kogoś uwiecznionego na tych fotografiach.

"Dzięki tym zdjęciom, odmłodnieliśmy na chwilę" - śmieją się mieszkańcy, którzy przyszli na pierwsze spotkanie. Mają dziś po 60, 70, 80 lat. Na zdjęciach są młodzi, piękni i uśmiechnięci.

Na razie udało się odnaleźć kilkanaście osób, które pamiętają zajęcia i warsztaty przedstawione  na odnalezionych zdjęciach.

Czytaj również:

***

Reportaż "Negatywy" autorstwa Grażyny Wielowieyskiej został wyemitowany we wtorek (28.02) o godz. 23.10 na antenie Programu 1.