Strona główna > Artykuł

"Zrozumieć niezrozumiałe" - reportaż Adama Bogoryja-Zakrzewskiego, cz. 3

Studio Reportażu i Dokumentu

Trzeci odcinek reportażu poświęconego głośnej zbrodni na nieletniej - porwaniu i gwałtowi na 14-latce w lipcu ub.r. w Poznaniu. Tym razem audycja będzie poświęcona przede wszystkim postaci głównej oskarżonej - Paulinie K., obecnie 40-letniej kobiecie, która nakazała niepełnoletniemu 17-latkowi Alanowi O., zgwałcić 14-letnią Kasię. 

Areszt śledczy w Poznaniufot. Adam Bogoryja-Zakrzewski

"Zrozumieć niezrozumiałe" - reportaż Adama Bogoryja-Zakrzewskiego, cz. 3

Reporterowi udało się dotrzeć do sąsiadów - znajomych głównej oskarżonej, prokuratury, matki gwałciciela, mieszkania zgwałconej Kasi, gdzie tym razem spotkał się z kategoryczną odmową wywiadu. Sąsiedzi w znacznym stopniu opisują sylwetkę głównej oskarżonej, podkreślając, że nie dość iż sama według nich była osobą dysfunkcyjną to pochodziła także z rodziny patologicznej.

Psychologowie z Komitetu Ochrony Praw Dziecka w Poznaniu i Warszawie unikają wypowiedzi na temat mechanizmu uzależnienia grupy młodzieży od 40-latki. Prokurator ujawnia jedynie skąpe informacje na temat głównej oskarżonej zasłaniając się dobrem śledztwa. Akt oskarżenia będzie sformułowany prawdopodobnie  na przełomie marca i kwietnia 2023 roku. 

Jesteśmy jedyną redakcją w kraju, która nie bieżąco śledzi postępowanie prokuratorskie w tej sprawie i publikuje nowe fakty dotyczące tej zbrodni.

***

Trzeci odcinek reportażu "Zrozumieć niezrozumiałe" pt. "Fajna ciocia" autorstwa Adama Bogoryja-Zakrzewskiego został wyemitowany w piątek (3.03) o godz. 0.35 na antenie Programu 1.