Strona główna > Artykuł

"Nie przepuszczam życia przez palce" - reportaż Henryka Dedo i Magdy Balcerak o rodzinnym pogotowiu opiekuńczym

Studio Reportażu i Dokumentu

Historia rodzinnego pogotowia opiekuńczego dla dzieci, które prowadzi w swoim domu pewne małżeństwo. Zapraszamy do wysłuchania reportażu pt. "Nie przepuszczam życia przez palce", którego autorami są Henryk Dedo i Magda Balcerak. 

Historia rodzinnego pogotowia opiekuńczego w reportażu "Nie przepuszczam życia przez palce",fot. Shutterstock

"Nie przepuszczam życia przez palce" - reportaż Henryka Dedo i Magdy Balcerak

Kiedy dążenie do posiadania zaczęło przybierać skrajne postaci i siać coraz większe spustoszenie, Zbyszek doświadczył wewnętrznej przemiany. Dziś prowadzi dwa ośrodki – jeden dla kobiet uciekających przed przemocą domową i w kryzysie bezdomności oraz hostel dla mężczyzn, którzy ukończyli terapie odwykowe. Należy do Chrześcijańskiego Stowarzyszenia Dobroczynnego. Jest ono organizacją pozarządową, posiadającą status organizacji pożytku publicznego.

Jak mówi Pan Zbyszek - Działamy głównie na polu pomocy społecznej. Idea organizacji zawiera się w słowach: "łaknącemu dać jeść, pragnącemu dać pić, przychodnia przyjąć, chorego odwiedzić, do przebywającego w więzieniu pójść" według biblijnej zasady Ewangelii świętego Mateusza.

Stowarzyszenie powstało we wrześniu 1999 roku w Częstochowie.

***

Reportaż pt. "Nie przepuszczam życia przez palce" autorstwa Henryka Dedo i Magdy Balcerak został wyemitowany w poniedziałek (20.03) o godz. 22.10 na antenie Programu 3.