Strona główna > Artykuł

I Pielgrzymka Ojca Świętego do Polski. "Niezatarte ślady" - reportaż Joanny Bogusławskiej

Studio Reportażu i Dokumentu

Dla Profesora Andrzeja Zielińskiego Jan Paweł II był  najlepszym  nauczycielem. Prowadził i wciąż prowadzi go przez życie. Andrzej przyjechał na studia muzyczne do Krakowa nikogo tam nie znał, trafił do harcerstwa i tam poznał Karola Wojtyłę. W Krakowie poznał swoją żonę, dzięki Karolowi Wojtyle.

I pielgrzymka papieża Jana Pawła II do Polski. Przejazd Ojca Świętego z lotniska Okęcie fot. PAP/Jan Morek

"Niezatarte ślady" - reportaż Joanny Bogusławskiej

Uczestniczył w wielu Pielgrzymkach Ojca Świętego do Polski, najbardziej pamięta te pierwszą w 1979 roku, był tez w Krakowie, Wadowicach. Jan Paweł II pomógł mu pogodzić się z tragiczną śmiercią żony.Dla Wandy i Andrzeja Urmańskich pierwsza Pielgrzymka Jana Pawła II do Polski w 1979 roku była ogromnym przeżyciem. Byli na Mszy na Placu Zwycięstwa. Wcześniej Wanda przygotowała transparent, którym witali Ojca Świętego na trasie przejazdu.

Uczestniczyli także w innych pielgrzymkach Ojca św. ze swoimi dziećmi, a mieli ich pięcioro. Po wpływem wychowania i myśli Jana Pawła II dwóch synów wstąpiło do Seminarium, jeden z synów przysposobił do swojej rodziny niepełnosprawne dziecko. Teraz to wychowanie w wierze i miłości, które dali im rodzice przekazują swoim dzieciom.

***

Reportaż "Niezatarte ślady" autorstwa Joanny Bogusławskiej został ponownie wyemitowany we wtorek (28.03) o godz. 22.10 na antenie Programu 3.