Strona główna > Artykuł

"Boski"- reportaż Andrzeja Urbańskiego o pomocy osobom w kryzysie bezdomności

Studio Reportażu i Dokumentu

Powszechna opinia, że pomagając osobom w kryzysie bezdomności, przyzwyczaja się je do życia na ulicy, wydaje się nieco krzywdząca. Być może, w pewien sposób usprawiedliwia tych, którzy nie chcą pomagać. Inicjatywa, o której za chwilę Państwu opowiemy, jest próbą zmiany tego sposobu myślenia. 

Osoby bezdomne potrzebują naszej pomocyfot. Robert Wozniak / Forum

"Boski" - reportaż Andrzeja Urbańskiego (Radio Gdańsk)

Piotr, Grzegorz, Jacek i wielu bezimiennych, którzy się pojawią w reportażu, nie chcą rozgłosu, chcą po prostu nieść nadzieje. O "Boskim prysznicu", czyli mobilnej łazience dla bezdomnych, w Trójmieście zrobiło się głośno. Również dlatego, że do już istniejącej mają dołączyć kolejne...

Właśnie trwa zbiórka środków na ich zakup. "Boski prysznic" w pewien sposób jest także pretekstem do spotkań, rozmów, inicjowania wsparcia i rozwiązywania problemów ludzi będących w kryzysie bezdomności.

W reportażu autorstwa Andrzeja Urbańskiego i realizacji Aleksandry Woźniak, który Państwo usłyszycie, pojawia się dużo troski o drugiego człowieka. Są też ludzkie dramaty, ale i nadzieja. Przede wszystkim jednak jest prawda, która dla wielu może być niewygodna.

Zobacz także:

***

Reportaż "Boski" autorstwa Andrzeja Urbańskiego (Radio Gdańsk) został wyemitowany we wtorek (18.04) o godz. 23.10 na antenie Programu 1.