Strona główna > Artykuł

Losy rękopisu Hymnu Narodowego. "Zaginiony rękopis" - reportaż Urszuli Żółtowskiej-Tomaszewskiej

Studio Reportażu i Dokumentu

Pan Antoni Dutko przez lata śledził losy rękopisu naszego Hymnu Narodowego. Ponieważ kochał radio od dziecka, więc postanowił nas radiowców zachęcić do opowiedzenia tej historii. Niezwykle ciekawej i tajemniczej. Zapraszamy do wysłuchania reportażu "Zaginiony rękopis". 

Pan Antoni Dutko przez lata śledził losy rękopisu naszego Hymnu Narodowego.fot. Shutterstock

"Zaginiony rękopis" - reportaż Urszuli Żółtowskiej-Tomaszewskiej

Urszula Żółtowska-Tomaszewska z mikrofonem poszła tropami rękopisu Poznała ciekawych ludzi i sensacyjne historie związane z historią Hymnu i rodziny Wybickiego oraz też ludzi bardzo zaangażowanych w popularyzację wiedzy o naszym Hymnie. M.in. zapadł jej w pamięć pan Czesław Leon Skonka, ekonomista, pisarz i działacz lokalny, który opowiedział mi niezwykle ciekawe, nieznane fakty związane z Mazurkiem Dąbrowskiego.

"Dzięki takim osobom, ludziom z pasją, niezwykle ciekawych świata - my dziennikarze wchodzimy z mikrofonem w niezwykłe tematy, poznajemy niezwykle wartościowych ludzi, zaangażowanych i kochających swój kraj i jego historię" - podkreśliła autorka reportażu. 

Wysłuchaj także:

***

Reportażu "Zaginiony rękopis" autorstwa Urszuli Żółtowskiej-Tomaszewskiej został wyemitowany we wtorek (2.05) w godz. 1.10-3.00 w ramach pasma "Noc z Reportażem" w Programie 1.