Strona główna > Artykuł

"To moja ojcowizna" - reportaż Moniki Chrobak

Studio Reportażu i Dokumentu

Stanisław Kozik z Brzyny w Małopolsce kultywuje tradycje rodzinne z pokolenia na pokolenia. Głównie te związane z dawnym życiem na wsi. A ma komu je przekazać, doczekał się bowiem trójki dzieci i dziesięciorga wnuków - ośmiu chłopców i dwóch dziewczynek. Uczy ich przede wszystkim wartości ciężkiej i uczciwej pracy oraz prostoty życia na łonie natury. Na co dzień należy do Związku Podhalan, śpiewa i muzykuje, między innymi gra na akordeonie.

Pan Stanisław z rodzinąfot. Monika Chrobak

"To moja ojcowizna" - reportaż Moniki Chrobak

Związek Podhalan to organizacja pożytku publicznego pielęgnująca tradycje góralskie. W swoim gronie skupia nie tylko rodowitych górali, którzy pielęgnują swoją odrębność kulturową i obyczajową, lecz również sympatyków związanych z subregionami zamieszkałymi przez górali polskich, którym na sercu leży rozwój tych ziem.

Zapraszamy na reportaż Moniki Chrobak pod tytułem "To moja ojcowizna"

W reportażu usłyszymy Stanisława Kozika, jego żonę Marię, ich synów Janusza i Łukasza, synową Ewę oraz ich wnuków: Mateusza, Kacpra, Wiktora i Alicję.

Zobacz także:

***

Reportaż Moniki Chrobak pt. "To moja ojcowizna" został wyemitowany we wtorek (23.05) o godz. 23.10 na antenie Programu 1.