Strona główna > Artykuł

Ogólnopolski Konkurs na reportaże i dokumenty radiowe o Grand Prix KRRiT 2023

Studio Reportażu i Dokumentu

24 sierpnia rozpoczęła się kolejna edycja Konkursu na reportaże i dokumenty radiowe o Grand Prix Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji 2023. Konkurs jest skierowany do pracowników i współpracowników wszystkich rozgłośni regionalnych, programów ogólnopolskich, a także Studia Reportażu i Dokumentu Polskiego Radia. Zgłosić można audycje zrealizowane między 1 października 2022 roku, a 22 września bieżącego roku. Organizatorem konkursu jest Polskie Radio. 

Rusza Ogólnopolski Konkurs na reportaże i dokumenty radiowe o Grand Prix KRRiT 2023 fot. mat. promocyjne

Celem Ogólnopolskiego Konkursu Twórczości Radiowej w dziedzinie reportażu – Grand Prix Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji jest promowanie wysokiego poziomu programów radiofonii publicznej w Polsce, wyróżniających się wagą podejmowanych tematów, rzetelnością dokumentowania oraz wysokimi walorami dramaturgii radiowej.

Do konkursu można zgłaszać prace będące premierami przygotowanymi na konkurs, reportaże radiowe już publikowane na antenach radia publicznego, a także audycje, które zostały wyróżnione w innych konkursach krajowych lub zagranicznych. Każda redakcja zgłaszająca może przesłać nie więcej niż dwa reportaże lub dokumenty radiowe, wytypowane w wyniku wewnętrznych preselekcji w redakcjach.

W jury Konkursu Grand Prix KRRiT 2023 zasiadają: Minister Marzena Paczuska – Tętnik (Członek KRRiT)przewodnicząca jury, Urszula Żółtowska - Tomaszewska (Studio Reportażu i Dokumentu Polskiego Radia), Marcin Wąsiewicz (Dyrektor Programu III Polskiego Radia), Cezary Galek (Polskie Radio Zachód) oraz Dorota Boniecka – Górny – sekretarz konkursu.

Zainteresowani udziałem w konkursie na reportaże i dokumenty radiowe o Grand Prix KRRiT 2023 mogą nadsyłać prace do 22 września br. Zgłoszenia do udziału w Konkursie należy przesyłać za pomocą karty zgłoszeniowej (wraz z załączonym reportażem lub dokumentem radiowym) znajdującej się na poniżej: 

KARTA ZGŁOSZENIOWA I REGULAMIN: 

Karta zgłoszeniowa Grand Prix KRRiT 2023.doc

Regulamin-konkursu-Grand-Prix-KRRiT.pdf

Dokumenty są możliwe do pobrania również pod linkiem LINK

***

Wyniki Konkursu zostaną ogłoszone 23 listopada podczas uroczystej Gali, która odbędzie się w Muzycznym Studiu Polskiego Radia im. Agnieszki Osieckiej. Zgłoszenia należy przesyłać do 22 września br.

***
Polskie Radio jest największym publicznym nadawcą radiowym w Polsce. Emituje autorskie audycje muzyczne, programy publicystyczne, popularnonaukowe, edukacyjne, społeczne, rozrywkowe, familijne, religijne oraz słuchowiska i reportaże. Posiada pięć ogólnopolskich Programów – Jedynkę, Dwójkę, Trójkę, Polskie Radio 24 oraz Polskie Radio dla Zagranicy, a przez Internet, aplikacje i w systemie DAB+ nadaje: Czwórkę, Polskie Radio Dzieciom, Polskie Radio Chopin, Polskie Radio Kierowców i Polskie Radio dla Ukrainy. Portal polskieradio24.pl publikuje codziennie najważniejsze wiadomości z kraju i ze świata oraz udostępnia unikatowe serwisy specjalne, materiały archiwalne i multimedia.

mat.prasowe/ans