Strona główna > Artykuł

Istota fotografii. "Świadkowie minionego światła" - reportaż Katarzyny Michalak

Studio Reportażu i Dokumentu

Do lubelskiej fotografki, poetki, tłumaczki Doroty Mościbrodzkiej trafiło niedawno niezwykłe znalezisko-pudło ze starymi negatywami należącymi do nieznanego fotografa-amatora.

Do fotografki Doroty Mościbrodzkiej trafiło niezwykłe znalezisko - pudło ze starymi negatywami należącymi do nieznanego fotografa amatorafot. Shutterstock

"Świadkowie minionego światła" - reportaż Katarzyny Michalak

Artystka wywołała negatywy i postanowiła "wyprawić je w świat". Przygotowała wyjątkową wystawę w kawiarni "Między słowami", licząc na to, że być może ktoś z odwiedzających rozpozna portretowane osoby. Reportaż stanowi refleksję na temat istoty fotografii, która zawsze jest próbą uchwycenia "momentu wiecznego".

Wystawa fotograficzna "Archeologia kruchej materii. Ważkość archiwów fotograficznych w procesie ocalenia pamięci" jest częścią większego projektu Doroty Mościbrodzkiej. Projekt jest realizowany w ramach stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

***

Reportaż "Świadkowie minionego światła" autorstwa Katarzyny Michalak (Radio Lublin) został wyemitowany we wtorek (19.09) o godz. 23.10 na antenie Programu 1.