Strona główna > Artykuł

Reportaż Antoniego Rokickiego w konkursie Prix Bohemia

Studio Reportażu i Dokumentu

W 39. edycji międzynarodowego festiwalu twórczości radiowej Prix Bohemia w kategorii News report szansę na wygraną ma reportaż "Moja nieznana ojczyzna" autorstwa Antoniego Rokickiego. 

Antoni Rokicki fot. archiwum prywatne

  • W dniach 16-19 października br. w Ołomuńcu odbędzie się 39. edycja międzynarodowego festiwalu twórczości radiowej Prix Bohemia. 
  • W kategorii "News report" szansę na wygraną ma reportaż Antoniego Rokickiego pt. "Moja nieznana ojczyzna". 
  • Wyniki konkursu zostaną ogłoszone podczas gali 19 października 2023 r. 

Konkurs organizowany jest przez czeskie radio publiczne – Český rozhlas. W tym roku festiwal odbędzie się w dniach: 16-19 października w Ołomuńcu. Jedną z kategorii konkursowych jest News report, w której znalazły się audycje wyemitowane pomiędzy 1 stycznia a 31 grudnia 2022 roku, trwające maksymalnie 10 minut. Jury wybrało 14 audycji, które zostaną zaprezentowane publiczności.

Reportaż Antoniego Rokickiego „Moja nieznana ojczyzna”, który miał premierę na antenie radiowej Czwórki, opowiada historię Shushanik Brown. Bohaterka audycji urodziła się w Polsce, a jej rodzice pochodzą z Armenii. Kilkanaście temu wyprowadziła się z bliskimi do Stanów Zjednoczonych. Tam rozpoczęli życie na nowo. Shushanik za Oceanem rozpoczęła przygodę z fotografią. Po ukończeniu szkoły średniej założyła własną firmę i od tej pory fotografuje śluby, jeżdżąc z nowożeńcami po całym świecie. W pandemii koronawirusa poczuła, że nadszedł czas, aby zrealizować projekt o społecznym charakterze. Zdecydowała, że odwiedzi swoją pierwszą ojczyznę – Armenię, po to, aby udokumentować zachodzące tam zmiany: społeczne, psychologiczne, polityczne. Projekt nazwała „Ojczyzna, której nigdy nie miałam”.

W reportażu "Moja nieznana ojczyzna" Shushanik opowiada o drodze poznawania korzeni własnej rodziny…


"Moja nieznana ojczyzna" - reportaż Antoniego Rokickiego

 


Wyniki konkursu zostaną ogłoszone podczas gali 19 października.