Strona główna > Artykuł

"Babcia to ja" - reportaż Antoniego Rokickiego

Studio Reportażu i Dokumentu

Magdalena Iwańska pracuje w jednej z warszawskich agencji reklamowych. Kieruje działem contentu i produkcji. Razem ze swoim zespołem zajmuje się m.in. promocją znanych marek. Magdalena uwielbia sztukę oraz modę. Ma córkę Natalię i dwie wnuczki: Rysię oraz Florcię, z którymi często spędza czas. Jest nietypową babcią, łamiącą pewne stereotypy. 

Magdalena Iwańska z wnuczkąfot. archiwum Magdaleny Iwańskiej

"Babcia to ja" - reportaż Antoniego Rokickiego

Lada dzień świętujemy Dzień Babci. To dobra okazja, aby poznać niecodzienną historię Magdaleny Iwańskiej, która została babcią w wieku 45 lat. Jest aktywna zawodowo, dlatego nie za każdym razem może swojej córce pomóc w opiece nad dziećmi. 

Bohaterka reportażu Antoniego Rokickiego wspomina swoją babcię – Polę, dzięki której zainteresowała się modą. - Babcia Pola, mama mojej mamy, zawsze była stylowo ubrana… Inne były czasy i inny sposób wychowania. Nie było tej wylewności uczuć. Ale czułam się kochana i zaopiekowana - wspomina Magda. Na pytanie, co bohaterka audycji chciałaby przekazać wnuczkom, odpowiada: - Bądźcie sobą, bądźcie otwarte. Bierzcie życie pełnym garściami. Wierzcie w siebie. Szanujcie innych i bądźcie sobą, czyli róbcie, co wam w duszy gra.


Magdalena Iwańska z wnuczką i córką Magdalena Iwańska z wnuczką i córką, fot. archiwum Magdaleny Iwańskiej

Jakie zadania stoją przed współczesnymi babciami? Jak dbać o relacje z dziećmi i wnukami?

W reportażu wystąpili również: Natalia i Wojtek.

***

Reportaż Antoniego Rokickiego pt. "Babcia to ja" został wyemitowany w piątek (19.01) o godz. 0.30 na antenie Jedynki.