Strona główna > Artykuł

"Kocham cię kochanie" - reportaż Grażyny Wielowieyskiej o historii miłości Gary'ego Guthmana i Małgorzaty Zalewskiej

Studio Reportażu i Dokumentu

Reportaż opowiada historię miłości amerykańskiego jazzmena, kompozytora, trębacza - Gary'ego Guthmana i polskiej harfistki - Małgorzaty Zalewskiej. 

Gary Guthman i Małgorzata Zalewska fot. Tomasz Zięciowski

"Kocham cię kochanie" - reportaż Grażyny Wielowieyskiej

Gary Guthman urodził się w Portland w stanie Oregon w USA. Rozpoczął naukę gry na trąbce w wieku 9 lat. Jako nastolatek, był członkiem zespołu "Seldom Six" Dixieland Band, w którym, podczas występów w Stanach Zjednoczonych, grał, śpiewał i stepował. Podczas nauki w liceum Guthman występował także z zespołami jazzowymi i rockowymi.

Szlifował swoje umiejętności kompozytorskie, a także jako aranżera i orkiestratora pod kierunkiem takich mistrzów jak Henry Mancini i Don Costa (aranżer Franka Sinatry, Sary Vaughn, Tony’ego Bennetta i Paula Anki).

W świecie rozrywki występował z takimi gwiazdami jak: Tony Bennett, Aretha Franklin, Johnny Mathis i Bee Gees. W latach 1985–1995 występował i współpracował z ITV Television Studios w Edmonton Alberta podczas programów „In Concert”, z udziałem m.in. tak znanych artystów jak Ray Charles, Dionne Warwick, Neil Sadaka i Procol Harum.

W roku 2008 przeprowadził się do Warszawy, gdzie nadal mieszka. W 2011 roku otrzymał polskie obywatelstwo. Jest mężem harfistki Małgorzaty Zalewskiej. Jaka była historia ich miłości? O tym w reportażu. 

***

Reportaż "Kocham cię kochanie" autorstwa Grażyny Wielowieyskiej został wyemitowany w środę (14.02) o godz. 22.10 na antenie Trójki.