Strona główna > Artykuł

Dlaczego ekologia przyciąga młode pokolenie? "Pierścionek mojej prababci" – reportaż Antoniego Rokickiego

Studio Reportażu i Dokumentu

Uczennice XL Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Stefana Żeromskiego w Warszawie przygotowały szkolny bal oraz warsztaty o ekologii. Dlaczego dbałość o środowisko jest im tak bliska...? 

Podczas lutowej imprezy nauczyciele zaprezentowali stroje wykonane z różnych niepotrzebnych odpadów, takich jak: torby reklamowe, stare gazety, czy jednorazowe opakowania do żywności.fot. A. Rokicki

"Pierścionek mojej prababci" – reportaż Antoniego Rokickiego

Podczas lutowej imprezy nauczyciele zaprezentowali stroje wykonane z różnych niepotrzebnych odpadów, takich jak: torby reklamowe, stare gazety, czy jednorazowe opakowania do żywności. Nagroda powędrowała do pana Kamila Kwietnia – nauczyciela biologii, zastępcy dyrektora szkoły.

Wszystko odbyło się w ramach projektu "Zdemaskujmy ekologię", a to z kolei możliwe było dzięki inicjatywie "Zwolnieni z Teorii" – ogólnopolskiej olimpiadzie zachęcającej młodych do podejmowania działalności społecznej. Zespół projektowy "Zdemaskujmy ekologię" tworzą: Julia Rawojt – liderka, Agata Krysińska, Adrianna Strzelecka, Karolina Aniszewska, Emilia Długołęcka, Wiktoria Nawrot.

W reportażu o swoich doświadczeniach opowiedziały również: Alicja Kowalik, Katarzyna Waszkiewicz.

Jak zmieniać swoje codzienne nawyki? Dlaczego ekologia przyciąga młode pokolenie? I co z ekologią ma wspólnego… pierścionek odziedziczony po prababci? 

***

Reportaż "Pierścionek mojej prababci" autorstwa Antoniego Rokickiego został wyemitowany w czwartek (21.03) o godz. 21.40 na antenie Czwórki.