Strona główna > Artykuł

Adam Bogoryja-Zakrzewski laureatem Nagrody im. Bolesława Prusa

Studio Reportażu i Dokumentu

Adam Bogoryja-Zakrzewski ze Studia Reportażu i Dokumentu Polskiego Radia otrzymał Nagrodę im. Bolesława Prusa w kategorii "Złoty Prus", która przyznawana jest za całokształt dokonań dziennikarskich przez Stowarzyszenie Dziennikarzy Rzeczypospolitej Polskiej. Uroczystość wręczenia statuetek i dyplomów nominowanym i laureatom Nagrody im. Bolesława Prusa odbyła się 26 marca w Domu Dziennikarza w Warszawie.

Adam Bogoryja-Zakrzewskifot. Tomasz Barański

Dziennikarz Studia Reportażu i Dokumentu Polskiego Radia, Adam Bogoryja – Zakrzewski otrzymał "Złotego Prusa" za całokształt działalności publicystycznej.

***

Adam Bogoryja – Zakrzewski to absolwent ekonomii na Politechnice Szczecińskiej i dziennikarstwa na Uniwersytecie Warszawskim. Reportażysta radiowy, telewizyjny i prasowy. Laureat wielu nagród m.in. MELCHIORY 2006, KRRiT 2006, WSPÓLNA EUROPA 2006, Festiwal Mediów Człowiek w Zagrożeniu 2006 za reportaż pt. „Szlaufy - nieletnie na ulicy”, Grand Prix KRRiT 2012 za reportaż radiowy „Nic się nie stało”, Grand Prix Festiwalu Sztuki Faktu 2013 za reportaż telewizyjny „Spór o kładkę” oraz Grand Prix PiK 2023, nominowany do finału Prix Europa. 

***

Polskie Radio jest największym publicznym nadawcą radiowym w Polsce. Emituje autorskie audycje muzyczne, programy publicystyczne, popularnonaukowe, edukacyjne, społeczne, rozrywkowe, familijne, religijne oraz słuchowiska i reportaże. Posiada pięć ogólnopolskich Programów – Jedynkę, Dwójkę, Trójkę, Polskie Radio 24 oraz Polskie Radio dla Zagranicy, a przez Internet, aplikacje i w systemie DAB+ nadaje: Czwórkę, Polskie Radio Dzieciom, Polskie Radio Chopin, Polskie Radio Kierowców i Polskie Radio dla Ukrainy. Portal polskieradio24.pl publikuje codziennie najważniejsze wiadomości z kraju i ze świata oraz udostępnia unikatowe serwisy specjalne, materiały archiwalne i multimedia.

mat. prasowe