Strona główna > Artykuł

Kobieta, która nie boi się wyzwań. "Ryzyko jest zawsze" - reportaż Moniki Chrobak

Studio Reportażu i Dokumentu

Joanna Pulit to druga kobieta w Polsce, która, jako przewodnik psów ratowniczych, znalazła się w grupie poszukiwawczo-ratowniczej HUSAR POLAND. Zespół uczestniczy w misjach zagranicznych m.in. po trzęsieniach ziemi.

Bohaterka reportażu Joanna Pulitfot. Zdjęcie z archiwum prywatnego

"Ryzyko jest zawsze" - reportaż Moniki Chrobak

Bohaterka reportażu jeszcze nie miała okazji wyjechać na taką misję, ale w kraju brała już udział w poszukiwaniach osób zaginionych w terenie i na gruzowisku po zawaleniu się budynków.

Cały czas podnosi swoje kwalifikacje i umiejętności. Z wykształcenia jest zootechnikiem i specjalistką dogoterapii. Od kilku lat pracuje w straży pożarnej, jest przewodnikiem psów ratowniczych. Ma pod swoją opieką pięć czworonogów rasy labrador retriever. Prowadzi też dla nich szkolenia i egzaminy.

Joanna Pulit pasję i miłość do psów przejęła po swoim ojcu, strażaku Mirosławie Pulicie, który w przeszłości brał udział w wielu misjach zagranicznych a obecnie jest na emeryturze.

Reportaż Moniki Chrobak ma pokazać nie tylko pasję, rolę i znaczenie psów w tego typu działaniach, ale też osobiste poświęcenie dla ratowania ludzkiego życia i ryzyko z tym związane.

***
 
Reportaż Moniki Chrobak pod tytułem "Ryzyko jest zawsze" został wyemitowany w piątek (17.05) o godz. 0.15 na antenie Jedynki.