Strona główna > Artykuł

EBU Audio Storytelling Festival w Rzymie. Antoni Rokicki reprezentował SRiD

Studio Reportażu i Dokumentu

Do Rzymu przyjechali dziennikarze z całej Europy na EBU Audio Storytelling Festival. To pierwsza edycja wydarzenia znanego dawniej jako International Feature Conference. To święto reportażystów i dokumentalistów, którzy wysuchali najciekawszych prac zgłoszonych do festiwalu. 

Antoni Rokicki na EBU Audio Storytelling Festival w Rzymie. fot. Aleksandra Sadokierska/Radio Białystok

Organizatorem ASF są: Europejska Unia Nadawców oraz włoski publiczny nadawca RAI. W Rzymie spotyka się 120 twórców z 30 krajów. Naszą redakcję reprezentował Antoni Rokicki.

– Dziś wysłuchaliśmy m.in. wykładu o sztucznej inteligencji i jej wpływie na naszą pracę. Przed chwilą wysłuchaliśmy Caroline Gillet z Francji, która opowiedziała o podcastach przygotowanych dzięki nagraniom zrealizowanym przez bohaterów audycji - opowiadał nasz dziennikarz.

Trzeci dzień przesłuchań w stolicy Rzymu rozpoczęło wystąpienie "Fragments Of Extinction". Włoski kompozytor David Monacchi zaprezentował nagranie z najstarszego lasu na świecie. Praca ta została zarejestrowana aż na 64 ścieżkach. Autor tej wyjątkowej audycji został nagrodzony długimi brawami. 

Uczestnicy konferencji wysłuchali jeszcze prac z Danii, Czech, Indii czy Stanów Zjednoczonych.  - Dzięki tej różnorodności możemy wypracować własny styl pracy. Jesteśmy jak kucharze, którzy szukają najlepszej receptury - opowiada z uśmiechem Willem Davids, reporter z Holandii. 

Konferencja zakończyła się w środę - 22 maja. 


ans