Strona główna > Artykuł

Walka o lepsze życie. "Zakręty w życiu" - reportaż Moniki Chrobak

Studio Reportażu i Dokumentu

Reportaż "Zakręty w życiu" to opowieść o bezdomnej kobiecie, która mimo przeciwności losu, swoich życiowych błędów, nie poddaje się, tylko walczy o lepszą przyszłość. Pani Halina pięć lat mieszkała na ulicy, była uzależniona od alkoholu, pozwoliła sobie jednak pomóc i obecnie mieszka w nowosądeckim Domu Brata Alberta.

Powody utraty dachu nad głową są czasem złożone. I nie zawsze wynikają z winy takiej osobyfot. Followtheflow/Shutterstock

"Zakręty w życiu" - reportaż Moniki Chrobak

Kobieta ma za sobą trudne dzieciństwo oraz nieudane małżeństwo. Teraz próbuje nawiązać kontakt ze swoją byłą rodziną, głównie ze swoimi dorosłymi synami. Na nowo uczy się zaradności i samodzielności w życiu.

Chciałabym się dowiedzieć między innymi, w jaki sposób trafiła na ulicę, czy to była jej wina, czy niekoniecznie. Co na to jej rodzina. Jak odnalazła się w sytuacji bezdomności, czego ją to nauczyło - wyjaśnia Monika Chrobak.
Wielu z bezdomnych to osoby uzależnione i nie chce zmienić swoich nawyków. Choć powody utraty dachu nad głową są oczywiście bardziej złożone.

Najczęściej czytane:

Towarzystwo Pomocy im. św. Brata Alberta jest pierwszą w Polsce organizacją pozarządową która zajęła się pomocą bezdomnym. Zrzesza 2300 członków zorganizowanych w 64 kołach. Każde koło stara się zorganizować schronisko, kuchnię lub inną formę pomocy ludziom bezdomnym i ubogim.

***

Reportaż Moniki Chrobak  pod tytułem " Zakręty w życiu" został wyemitowany w czwartek (23.05) o godz. 18.40 na antenie Trójki.