Strona główna > Artykuł

"Noc z reportażem", a w audycji - "Sztukmistrz", "Łowcy burz" i "Łowca dźwięków"

Studio Reportażu i Dokumentu

W audycji "Noc z reportażem" trzy reportaże o pasjach, ale pasjach zupełnie różnych. "Sztukmistrz" Alicji Kulik z Radia Olsztyn opowiada historię niewidomego artysty rzeźbiarza. "Łowcy burz" Jana Smyka z Radia Białystok jest o pasji do grzmotów. A "Łowca dźwięków" Eweliny Karpacz- Oboładze o nagrywaniu dźwięków natury.

burze fot. Shutersttock/Denis Torkhov

"Sztukmistrz” - reportaż Alicji Kulik z Radia Olsztyn

Waldemar Cichoń w swoich rzeźbach wykorzystuje drewno, ceramikę, brąz, kamień i śnieg. Na stałe mieszka i pracuje w Elblągu.
Z powodu choroby w latach 90. artysta stracił wzrok. Po długiej rekonwalescencji postanowił kontynuować swoją pracę twórczą i wystawienniczą. Jego najnowszą wystawę rzeźb zatytułowaną "Odlot” prezentowała elbląska Galeria EL.

 POSŁUCHAJ REPORTAŻU

"Łowcy burz" - reportaż Jana Smyka z Radia Białystok

Pan Profesor, Pani Doktor, Pan Strażak, Pani Synoptyk i Pan Krzysztof nie znają się wzajemnie, choć bardzo dużo ich łączy. Wszystkich niedawno Jan Smyk odwiedził w ich miejscach pracy. To za sprawą pasji Pana Krzysztofa. Interesuje się on chmurami, a szczególnie kłębiastymi, zawodowo zwanymi cumulusami. Jest „łowcą burz”. W kwestii grzmotów i piorunów, bo o tym rzecz, wypowiadają się tez Ci, którzy doświadczyli na sobie mocy tej natury. Na całe szczęście szczęśliwie.

POSŁUCHAJ REPORTAŻU  

"Łowca dźwięków" - reportaż Eweliny Karpacz-Oboładze

Michał Zygmunt jest pasjonatem. Nagrywa dźwięki przyrody i wydaje je na płytach. Skąd u niego taka pasja? I co jest najtrudniejsze w nagrywaniu natury? o tym w reportażu "Łowca dźwięków"

"Łowca dźwięków" - reportaż Eweliny Karpacz-Oboładze


Audycja "Noc z reportażem" emitowana był we wtorek (9 lipca 2024) o godzinie 1.10 na antenie Programu 1.  


***

SRID