Strona główna > Artykuł

„Mirnyj dom" – reportaż Joanny Bogusławskiej

Studio Reportażu i Dokumentu

Bohaterowie reportażu "Mirnyj dom" pomagają uchodźcom, organizują misje medyczne, a wraz z grupą medyków także konwoje humanitarne i transporty ewakuacyjne. Prowadzą fundację Humanosh. Adoptowali też dwie tybetańskie dziewczynki. Reportaż to historia o pomaganiu, a chęć pomagania w tej rodzinie przekazywana jest z pokolenia na pokolenie.

Bohaterowie reportażu Joanny Bogusławskiej "Mirnyj dom"fot. Alexandra Kononchenko

"Mirnyj dom" - reportaż Joanny Bogusławskiej

Niejednokrotnie – w historii całej naszej rodziny – znaleźliśmy się w sytuacjach, które nauczyły nas wartości pomocy w życiu. Teraz chcielibyśmy przekazać te wartości innym. Katarzyna Skopiec jest współzałożycielką fundacji Humanosh, która wspiera uchodźców. Jej dziadkowie za ratowanie Żydów przed zagładą w czasie Holocaustu otrzymali tytuł Sprawiedliwych. To ma znaczenie.

W roku 2008 wraz z mężem Piotrem, adoptowali Sonam, tybetańską dziewczynkę, która przyjechała do Polski, żeby się uczyć. Sonam jest lekarką. Adoptowali także Kandżu, która teraz studiuje stomatologię.

Babcia Kasi ryzykowała życie swoje i swojej rodziny, aby uratować 39 Żydów. Pytana o motywację, odpowiadała "Bo tak się robi”.

Tak samo odpowiadają teraz bohaterowie reportażu - Katarzyna i Piotr


Reportaż „Mirnyj dom" Joanny Bogusławskiej emitowany był we wtorek (9 lipca 2024) o godzinie 18.40 na antenie Programu 3.

***

SRID