Strona główna > Artykuł

"Sinfonietta penitencjarna" - reportaż Jakuba Tarki

Studio Reportażu i Dokumentu

Muzyka klasyczna w murach więzienia. Spotkanie dwóch światów - świata za kratami i świata sztuki, który daje wolność. Muzycy Orkiestry Polskiego Radia, który zwykle grają dla eleganckiej publiczności, w salach z miękkimi fotelami rozpoczęli koncerty w surowe rzeczywistości dla osadzonych.

Orkiestra Polskiego Radiafot. Cezary Piwowarski

Czy muzyka klasyczna może poruszyć więźniów? Czy ma moc resocjalizacji? I jakie emocje towarzyszą muzykom przyzwyczajonym do biletowanych koncertów dla melomanów.


Na reportaż Jakuba Tarki "Sinfonietta penitencjarna" zapraszamy we wtorek (23 czerwca 2026) o godz. 18.40 na antenę Programu 3.



***

SRPR