Strona główna > Artykuł

"Choroszcz dzisiaj nie śpi" - reportaż Aleksandry Sadokierskiej

Studio Reportażu i Dokumentu

Argentyna z Choroszczy, USA z Moniek, Kolumbia to Izbiszcze, a Czechy to okolice Krypna. Na Orliku w centrum Choroszczy trwa mundial. I chociaż nie jest głośnym medialnym wydarzeniem, to emocje są porównywalne do tych z największych stadionów świata. Łzy, śmiech, dogrywki i niespodziewani bohaterowie.

Turniej Mundial 2026 w Choroszczy. 19.07.2026fot. Radio Białystok/Mundial na Orliku w Choroszczy/FB

Na murawie niewielkiego Orlika spotykają się ludzie różnych zawodów. Są studenci, mechanicy, brukarze, ojcowie i synowie. Podczas jednego wieczoru reprezentują państwa z całego globu i walczą o własny Puchar Świata. Spełniają swoje marzenia po szkole, po pracy, pomiędzy codziennymi obowiązkami. To opowieść o futbolu, który wciąż łączy ludzi i zamienia zwykły wieczór w święto.



Na reportaż "Choroszcz dzisiaj nie śpi" Aleksandry Sadokierskiej z Polskiego Radia Białystok zapraszamy w niedzielę (28 czerwca 2026) 0 godz. 7.05 na antenę PR24.




***

SRPR