Strona główna > Artykuł

Spotkanie z Reportażem: Anna Sekudewicz i reportaż o Hannie Krall "Głośniej"

Polskie Radio

Klub Księgarza, Rynek Starego miasta 22/24 w Warszawie, czwartek 30 czerwca 2011, godzina 18.00

Zdjęcie Hanny Krall z dzieciństwafot. źr.www.hannakrall.pl

Głośniej - reportaż Anny Sekudewicz o Hannie KrallStudio Reportażu i Dokumentu zaprasza na „Spotkanie z Reportażem”   

w programie m.in.

prezentacja reportażu pt.”Głośniej”
Anny Sekudewicz
z Polskiego Radia Katowice
 
spotkanie uświetni
Anna Sroka – śpiew
Klaudiusz Baran - harmonia

Po koncercie każdy z gości otrzyma pięknie wydaną książkę z przepisami kulinarnymi oraz będzie mógł spróbować przyrządzonych według nich potraw.

spotkanie prowadzi  Irena Piłatowska

czwartek,  30.06.2011, godzina 18.00
Klub Księgarza, Rynek Starego Miasta  22/24   Anna Sekudewicz - reportażystka Polskiego Radia Katowice, jedna z najwybitniejszych europejskich dziennikarek radiowych. Laureatka kilkudziesięciu nagród, m.in. Prix Italia 2004 za reportaż "Cena pracy" (wspólnie z Anną Dudzińską). Za dokonania w dziedzinie reportażu otrzymała Złoty Mikrofon.

Reportaż Anny Sekudewicz, którego bohaterką jest  Hanna Krall, powstawał dwa lata. Wspomnienia z czasów wojny, przeżycie w ukryciu lat zagłady, Hanna Krall wplotła w opowieści zawarte w tomie "Biała Maria".
 Czas to jest pamięć, a pamięć jest potrzebą człowieka - mówi w reportażu "Głośniej" Hanna Krall, która w książkę "Biała Maria" wplata swoje wojenne wspomnienia.
Zawsze wiedziałam, że chcę być reporterką, że chcę pisać. W czasie wojny byłam odizolowana od świata, więc byłam go bardzo ciekawa - mówi Hanna Krall w reportażu "Głośniej".

- Wydaje mi się, że ona ma bardzo mocno sprecyzowany obraz swojej osoby - mówi autorka reportażu Anna Sekudewicz - Nie chce by cokolwiek zostało naruszone. Z drugiej strony kto lepiej, niż ona, wie o tym, że aby dotknąć jakiejś tajemnicy, to trzeba się trochę odkryć.

Galeria
Spotkanie z Reportażem - Anna Sekudewicz