Strona główna > Artykuł

Reportaż Antoniego Rokickiego reprezentantem polskiej radiofonii w konkursie Premios Ondas 2023

Studio Reportażu i Dokumentu

Reportaż "Dwunasty krok" Antoniego Rokickiego ze Studia Reportażu i Dokumentu Polskiego Radia będzie reprezentował polską radiofonię na konkursie Premios Ondas 2023. Konkurs corocznie odbywa się w Barcelonie i jest jednym z trzech, obok Prix Italia i Prix Europa, najbardziej prestiżowych konkursów radiowych. 

Antoni Rokicki fot. Wojciech Dorosz

Reportaż "Dwunasty krok" Antoniego Rokickiego to historia niezwykłej przemiany człowieka, który mimo wielu życiowych zakrętów, wyszedł na prostą. Audycja została zrealizowana w ramach XXV Konkursu Stypendialnego im. Jacka Stwory. 

"Dwunasty krok" - reportaż Antoniego Rokickiego oraz rozmowa z autorem

 

Od kilkunastu lat Janusz jest terapeutą uzależnień. Mieszka i pracuje w Warszawie. Do jego gabinetu przychodzą ludzie z różnych środowisk, z różnymi problemami. Niektórym swoim podopiecznym Janusz opowiada o własnej drodze wyjścia z uzależnienia. Pomaga im w walce z własnymi demonami, daje szansę na wolność...

Pierwszy w życiu kieliszek wypił w domu, tuż po zakończeniu szkoły podstawowej alkohol podała mu matka chrzestna. Janusz szybko wyprowadził się od rodziny. Rozpoczął naukę w szkole średniej w innym mieście. Wpadł w wir imprez.

W audycji wystąpili przyjaciele bohatera: Ela, Krzysztof, Cezary.

CZYTAJ TEŻ: